آتلیه بارداری

آتلیه بارداری و همه چیز درباره آن

انتخاب آتلیه بارداری را می توان با جستجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و پرس و جو از شروع کرد. پس از پیدا کردن آتلیه عکاسی بارداری مورد نظر مطابق با معیار نوبت به مرحله بعدی می رسد.

حالا وقت آن رسیده که در محل آتلیه حاضر شوید. تا از قوانین آتلیه بپرسید و پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید. مسلما هر آتلیه قوانین خاص خود را دارد و باید خودتان را با آنها هماهنگ کنید یا این که اگر نمی خواهید این کار را انجام بدهید، سراغ آتلیه ای دیگر بروید.

برای گرفتن عکس بارداری باید چه کرد؟

قبل از هر چیز لازم است نمونه کار چاپ شده در آلبوم دیجیتالی یا ایتالیایی بارداری آتلیه را ببینید. عکس های چاپ شده در آلبوم مسلما با نکات پیرامون انتخاب آتلیه عکاسی بارداری، از رنگ و لعاب عالی برخواردار هستند. بعد از اینکه عکس ها را مشاهده کردید. مسئول آتلیه را سوپرایز کنید، در خواست کنید نمونه عکس های بیشتری را البته قبل از ادیت و طراحی ببینید. مهم ترین دلیلی که باید این کار را انجام دهید، مقایسه عکس های چاپ شده با عکس های داخل سیستم کامپیوتری است. متاسفانه آتلیه هایی هستند که نمونه کار چاپ شده آتلیه بارداری دیگری، را به شما نشان می دهند. علاوه بر این از خلاقیت عکاس خیالتان راحت می شود.

بهترین زمان برای گرفتن عکس بارداری

می توان گفت که مناسب ترین زمان برای عکاسی در حدود هفت ماهگی پس از آغاز دوران بارداری است . یکی از ویژگی های هفت ماهگی رشد ظاهری اندام خانوم ها از لحاظ ظاهری است که مشخص می شود یک خانوم باردار است و از لحاظ دیگر خطر چندانی برای حرکت خانوم باردار و رفتن به آتلیه نیست .

آتلیه بارداری بدون لباس

برخی از آتلیه های بارداری دارای لباس برای گرفتن عکس هستند اما برخی دیگر خیر. بهتر است در صورتی که از آتلیه با لباس استفاده می کنید. از تمیزی و شستشو کامل لباس اطمینان حاصل کنید. زیرا این دوران بسیار حساس است و دپار بیماری پوستی نشوید. و همچنین سلامت کودک نیز به خطر نیفتد.

بسیاری از آتلیه های بارداری با توجه به دکورهای متعدد، ویزیت عکاس و… مبلغی را به عنوان ورودیه از شما دریافت می‌کنند. البته در این میان آتلیه هایی هم هستند که ورودیه ندارند. پس از این مرحله، شما می‌توانید تعدادی از لباس‌های خود را به همراه داشته باشید، حداقل سه دست لباس همراه کفش مناسب همراهتان ببرید. بهتر است هم لباس‌های اسپرت را انتخاب کنید، هم لباس‌های مجلسی تا در دو حالت، عکس داشته باشید. لباس‌های همسرتان را هم فراموش نکنید چون ممکن است بخواهید عکس دو نفره بگیرید و چه بهتر که لباس‌هایتان با هم ست باشند. عکس‌ها قشنگ‌تر می‌شوند.

نکات کلیدی عکاسی در دوران بارداری

آرایش

اصلا لازم نیست آرایش عجیب و غریبی داشته باشید یا به آرایشگاه بروید و شینیون کنید، تنها کافیست به ناخن هایتان لاک بزنید، موها را براشینگ کنید، موهای ساده و براشینگ شده البته ساده، علاوه بر نشان دادن حس مادری، متداول تر و مناسب‌ترند.

ترک روی شکم

نگران ترک روی شکم نباشد بهترین زمان استفاده از فتوشاپ همین جاست.

عکس خانوادگی

درصورتی که دارای فرزند دیگری نیز هستید. حتما با فرزند و همسر خود به آتلیه مراجعه کنید و عکس خانوادگی بگیرید. اما حتما قبل از رفتن به آتلیه با مسئول آتلیه در این باره صحبت کنید.

رفتن به آتلیه تخصصی

مسلما آتلیه ای که در سایر سبک های عکاسی پرتره و یا صنعتی فعالیت می‌کند نمی تواند بهترین عکس بارداری را از شما ثبت کند. پس بهتر است فقط به آتلیه ای بروید که تنها و البته بصورت تخصصی عکاسی بارداری انجام می دهد.

دکور آتلیه

حتما به دکور آتلیه توجه کنید. و دقت کنید دکور های موجود در آتلیه برای گرفتن عکس بارداری و عکس های مورد نظر شما مناسب باشد.