10 نکته مهم برای انتخاب آتلیه عروس

10 نکته مهم برای انتخاب آتلیه عروس

در انتخاب آتلیه عروس باید حساس و دقیق بود. در واقع توصیه مجموعه حسنا به همه عزیزان توجه زیاد در انتخاب آتلیه می باشد. زیرا از مهم ترین ترین ، زیباترین و خاطره انگیزترین روزهای زندگی ،روز عروسی است. باید بتوان تمامی لحظات را به بهترین و زیباترین حالت ممکن ثبت کرد. پس در همین راستا انتخاب آتلیه عروسی بسیار حائز اهمیت است.

البته انتخاب آتلیه عروس کار شیرین اما سخت است و می توان گفت از بزرگترین دغدغه های عروس و داماد می باشد. همچنین باتوجه به تعداد زیاد آتلیه ها ، این کار دشوار تر می شود.

تمامی آتلیه داران دارای عکس ها و ویدیو هایی از مراسم خود هستند. این تصاویر بصورت کامل از روند مراسم می باشد.و شما با مراجعه به آتلیه می توانید آن ها را ببینید . و باتوجه به نظرات آتلیه داران عزیز و همچنین نظرات شما روند کار را بصورت دقیق بررسی و مشخص کنید.

حسنا اینجاست تا در این تصمیم مهم به شما کمک کند و نکاتی درباره ی انتخاب یک آتلیه عروس مناسب در اختیارتان بگذارد. باحسنادکور همراه باشید تا این نکات مهم را از دست ندهید.

تجربه و سابقه‌ کاری آتلیه

برای اینکه صحت صحبت های آتلیه دار و همچنین خیال شما راحت باشد. می توانید به وب سایت آتلیه مورد نظر و یا دیگر صفحات اجتماعی شان مراجعه کنید. که علاوه بر نمونه کارهای آن ها می توان با سابقه کاری و همچنین نحوه کارکردشان آشنا شد.

تاکید حسنا به این دلیل است که عکاسی عروسی کار راحتی نیست و به تجربه ی زیادی نیاز دارد.نابراین هرچه تجربه، سابقه ی کاری و رضایت مشتری از یک آتلیه بیشتر باشد، آن آتلیه عکس عروسی قابل مطمئن تر و اعتمادتر است.

نمونه کارها

بنابراین پیش از انتخاب آتلیه عروس، به چند وب سایت نگاهی بیندازید و سبک عکاسی و ادیت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

همانطور که می دانید در انتخاب آتلیه موردنظر حتما باید نمونه کارهای قبلی را دید. و سوال مهم این است که آیا از نحوه ادیت های آن ها خوشتان آمده؟به تمام موراد از جمله نور، رنگ ها، ژست ها و جزئیات تصاویر توجه کنید. باید دقت کنید که آیا سبک تصاویر گرفته شده و یا نورپردازی ها می پسندید. و اما نکته مهم تر دکور آتلیه مورد نظر بروز و زیبا می باشد؟

سبک ویرایش عکسان متفاوت است .برخی از رنگ های ملایم و برخی از رنگ های پررنگ مانند نارجی استفاده می کنند. مهم سلیقه شما و نحوه سبک آتلیه می باشد که باید به آن توجه کرد.

دکور آتلیه

دکور آتلیه نیز جز موارد مهم و حائز اهمیت در انتخاب یک آتلیه می باشد. باید دکور های آتلیه و باغ عمارت مد نظر آتلیه را به خوبی بررسی کنید. زیرا دکور آتلیه نیز در جذاب و زیباتر شدن عکس های شما تاثیر زیادی دارد.

مجموعه حسنادکور بیش از چندین سال سابقه در این زمینه، آماده ساخت انواع لوکیشن عکاسی در سراسر ایران و انواع آتلیه می باشد.

هزینه

به آتلیه های مختلف سر بزنید و مبالغ پیشنهادی آن ها را با بودجه خود مقایسه کنید. در نظر داشته باشید که لزوماً آتلیه عکس عروسی گرون تر، آتلیه ی بهتری نیست و برعکس، آتلیه های ارزان تر بی کیفیت و نامناسب نیستند. برای سنجش خوب یا بد بودن یک آتلیه عکس عروسی فقط کیفیت کار آن ها را در نظر بگیرید نه قیمت!

به آتلیه های مختلف سر بزنید. نمونه کار ها و هزینه ها را باهم مقایسه کنید. اما حتما به این نکته توجه کنید که آتلیه گرون حتما آتلیه خوب و مناسبی نیست و در مقابل آتلیه ارزون آتلیه به درد نخوری نیست. برای مقایسه و انتخاب بود و یا بد بودن حتما به نمونه کارهای آن آتلیه عروس مراجعه کنید.

و دقت کنید که با زیر فشار مالی گذاشتن خود شب زیبای عروسی خود را تبدیل به پر از شبی نکنید.

تجهیزات فیلم برداری و عکاسی

حتما از آتلیه دار خود درباره تعداد دوربین ها سوال کنید. زیرا هرچه تعداد دوربین ها بیشتر باشدعکس ها و فیلم هایتان جذاب تر می شود. البته به این نکته هم توجه کنید که دوربین بیشتر، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

امنیت فیلم ها و عکس ها

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت امنیت فیلم و عکس شما می باشد.آتلیه عکس عروسی از این نظر قابل اعتماد و ایمن باشد. قاعدتا هیچ کس نمی خواهد عکس های شخصی خودش، همسرش و مهمانان عزیزش در اختیار شخص دیگری قرار گیرد.

تعداد عکس های ادیت شده تحویلی

تعداد عکس های ادیت شده ای که آتلیه دار به شما تحویل می دهد بسیار مهم است. و اینکه این تعداد بسته به آتلیه انتخابی شما متفاوت است. البته تعداد زیاد ادیت عکس هم چیز خوبی نیست. زیرا ادیت کاری زمان بر است و بطور مثال وقتی می گوید 1000 ادیت تحویل داده می شود. این اصلا چیز خوبی نیست؛ زیرا ادیت عکس یک کار ظریف، زمان بر و دشوار است. وقتی تعداد عکس های ادیت شده بالا رود به احتمال زیاد کیفیت آن ها کاهش می یابد.

آیا این آتلیه پرکار است؟

باتوجه و بررسی وب سایت و شبکه های اجتماعی آتلیه می توان به پرکار و یا کم کار بودن آتلیه پی برد. اگر بصورت مرتب و دائم عکس و ویدئو در سایت و شبکه های اجتماعی دانلود شود. نشان پرکار بودن آتلیه می باشد. در واقع می توان گفت آتلیه وقتی محبوب و پرکار می شود که مشتریان از آن ها رضایت داشته باشند.

اطلاع از ریز و جزئیات هزینه ها

گاهی اوقات، آتلیه عکس عروسی در ابتدای امر یک مبلغ را به شما می گویید؛ اما پس از مراسم عروسی و هنگام تحویل عکس ها و فیلم ها، هزینه ی بیشتری از شما دریافت می کنند. مثلا هزینه ی چاپ عکس را جدا از مبلغ اولیه حساب می کنند که این موجب می شود ناگهان فشار مالی پیش بینی نشده ای به شما وارد شود. در ابتدای امر شما براساس بودجه خود آتلیه را انتخاب می کند اما اضافه شدن ناگهانی هزینه می تواند برایتان مشکل ساز باشد. پس از اول از جزئیات هزینه ها به طور دقیق مطلع شوید و بر اساس آن برای بودجه تان برنامه ریزی کنید.

برخورد با مشتری

شادی و آرامش مهمترین نکته در شب عروسی می باشد. در این روز زمان زیادی را با عکاس و فیلمبردارن خود سپری می کنید. بنابراین طرز برخورد و رفتار آن ها بسیار مهم است . زیرا بد خلقی آن ها می تواند این روز زیبا و شیرین را خراب کنید.